Biała bluzka – jaką wybrać?

Biała bluzka – jaką wybrać?

Biała bluzka jest zawsze elegancka i stale modna niezależnie od aktualnie obowiązujących trendów. Dlatego też przynajmniej jedną taką bluzkę każda kobieta powinna mieć w swojej szafie. Białe bluzki dostępne są jednak w tak wielu fasonach, że trudno dokonać właściwego wyboru. Wybierając fason bluzki warto więc kierować się przede wszystkim noszonym przez siebie rozmiarem.

Bluzki w rozmiarze S i M

Panie, które noszą taki rozmiar ubrań dzięki odpowiednio dobranemu fasonowi bluzki mogą poprawić proporcje swojej sylwetki lub podkreślić jej atuty. Mogą też wybrać fason, który spełni one te role. Jakie są więc bluzki idealne? Przede wszystkim są to bluzki z zakładkami i falbankami. Dzięki nim uda się optycznie powiększyć biust. Dobrym wyborem są również bluzki z baskinką: podkreślają atuty sylwetki i wyrównują proporcje. Panie, które noszą ubrania w rozmiarze S lub M mogą śmiało wybierać bluzki uszyte z przezroczystych tkanin, które podkreślają i zwracają uwagę przede wszystkim na smukłe i zgrabne ramiona. Wybierając bluzkę warto zwracać uwagę na detale, które poszerzają biust. To nie tylko falbanki, ale także naszyte na piersiach kieszenie.

Bluzki w rozmiarze L i XL

Idealna bluzka powinna sprawić, że cała sylwetka wyda się bardziej szczupła. Dobre fasony to między innymi bluzki o kroju klepsydry. Taki krój sprawi, że pojawi się bardzo wyraźne wcięcie w talii. Aby zamaskować obfite biodra można wybrać model bluzki z mini kołnierzykiem. Jeśli będzie sięgała poza linię bioder i dodatkowo będzie miał półokrągły dól, to jednocześnie ukryje zbyt obfitą pupę. Tak samo sprawdzi się bluzka asymetryczna z wyraźnie dłuższym tyłem. Panie, które noszą ubrania w jednym z tych dwóch rozmiarów nie powinny nosić bluzek wpuszczonych w spódnicę lub w spodnie. Bluzki nie mogą być zbyt dopasowane. Idealnie sprawdzają się te o fasonie oversize oraz te o taliowanym kroju.

Białej bluzki, także tej o klasycznym koszulowym stroju nie może zabraknąć w szafie żadnej kobiety. Dzięki nim można stworzyć modne stylizacje niemal na każdą okazję.

Dodaj komentarz