Jak dobrać sukienkę do figury?

Jak dobrać sukienkę do figury?

Modne sukienki podkreślają sylwetkę. Panie w dojrzałym wieku bardzo często z nich rezygnują ze względu na pewne niedoskonałości swojej sylwetki. Jakie fasony sukienek będą najlepiej pasować do danego typu figury?

Typ figury papryka

Sylwetka jest bardziej masywna na górze, biust jest dość spory, a ramiona są szerokie. Częstym mankamentem jest również wystający brzuszek. Za to kobiety o takim typie sylwetki mogą pochwalić się ładnymi nogami i szczupłymi biodrami. Śmiało mogą więc nosić sukienki kończące się w okolicach kolan, z odsłoniętymi ramionami i dekoltem. Aby biust został ładniej wymodelowany warto wybierać sukienki z tak zwanym francuskim cięciem lub z zaszewkami. Należy unikać sukienek na wąskich ramiączkach, z mocno zabudowaną górą oraz takich, które krojem przypominają worek.

Typ figury kolumna

Szerokość ramion równa jest szerokości bioder, sylwetce brakuje wcięcia w pasie. Z reguły kobiety, które mają taką sylwetkę mają także płaski brzuch i pupę. Mają szczupłe i ładne ręce. Cała sylwetka jest stosunkowo proporcjonalna. Dlatego panie powinny wybierać sukienki, które podkreślą biust i talię. Aby zaznaczyć talię panie o tym typie figury powinny wybierać sukienki odcinane w pasie, z asymetrycznymi dekoltami i marszczeniami. Powinny unikać sukienek-tub, z obniżonym stanem oraz z rękawami 3/4. Im tkanina, z której sukienka została uszyta jest bardziej zwiewna, tym lepiej.

Typ figury gruszka

W tym przypadku biodra są zdecydowanie bardziej szerokie od ramion. Uda są masywne, pupa kształtna, a biust raczej mały. Panie o takim typie figury mogą się poszczycić nie tylko kształtnymi piersiami, ale także płaskim brzuchem i wcięciem w talii. Mogą sobie pozwolić na noszenie sukienek z podwyższoną lub dopasowaną talią. Aby ukryć mankamenty figury dół sukienki powinien mieć kształt litery A. Nie wskazane są sukienki z głębokimi dekoltami, szyte ze skosu oraz takie, które zwężają się ku dołowi. Idealne są sukienki uszyte z lekkich tkanin z bogatymi zdobieniami na górze i małymi rękawkami.

Dodaj komentarz