Jaki model płaszcza kupić?

Jaki model płaszcza kupić?

Kupno płaszcza to spory wydatek. Dlatego też należy wybrać płaszcz uszyty z dobrej jakości tkanin oraz dobrze dopasowany do sylwetki. Jak jednak dobrze wybrać płaszcz?

Podejmując decyzję o zakupie płaszcza trzeba zwrócić uwagę nie tylko na jego rozmiar, ale także na takie szczegóły jak: długość, fason, materiał, wykończenie i rodzaj dekoltu, wykończenie kieszeni, kolor. Podpowiadamy, jak wybierać płaszcz do typu sylwetki, jakie są rodzaje dekoltów w damskich płaszczach oraz jak mogą być wykończone kieszenie.

Panie z figurą jabłko

Największe wady takiej sylwetki to przede wszystkim wystający brzuszek i duże piersi. Idealny płaszcz to lekko taliowany, ale bez paska, ewentualnie płaszcz typu oversize. Zalecany dekolt: w kształcie litery V. Jest to bardzo elegancki dekolt, który wydłuża krótką szyję i wysmukla sylwetkę. Panie z figurą w typie jabłka powinny unikać modeli płaszczy z naszywanymi z przodu kieszeniami.

Figura klepsydra

Z reguły taka sylwetka wyróżnia się wąską talią, krągłymi biodrami i dużym biustem. Panie o takim typie sylwetki powinny wybrać płaszcz z wcięciem w talii lub płaszcz z zapięciem jednorzędowym Nie sprawdzą się modele płaszczy z kołnierzem o bardzo szerokich klapach oraz na kieszonkami naszytymi na wysokości biustu.

Typ gruszka

Figura w typie gruszki charakteryzuje się małymi piersiami i szerokimi biodrami. Aby odwrócić uwagę od bioder i optycznie powiększyć biust warto wybrać płaszcz, który ma bardzo szeroki kołnierz.

Jakie są rodzaje kieszeni?

Płaszcze mogą mieć wszyte kieszenie:

    • z patkami;
    • ozdobne;
    • naszywane;
    • ukryte.

Kieszenie z patkami mogą zostać naszyte na biodrach lub na wysokości klatki piersiowej. Tych pierwszych powinny unikać kobiety z szerokimi biodrami. Te drugie mogą wybierać panie o małym biuście. Ozdobne kieszenie zwłaszcza, jeżeli wykończenia wszyte zostały po skosie, to dobry wybór dla pań, które chcą optycznie zmniejszyć swoje biodra. Płaszcz z ukrytymi kieszeniami mogą wybrać panie niezależnie od tego, jaki typ sylwetki reprezentują.

Dodaj komentarz