Jaki płaszczyk wybrać na wiosnę?

Jaki płaszczyk wybrać na wiosnę?

Wraz z pierwszymi wiosennymi promieniami słońca chętnie pozbywamy się zimowych okryć. Zamiast nich zakładamy lekkie płaszczyki. Są wśród nich również i takie, które pomogą nam ukryć wszelkie mankamenty figury i podkreślić jej atuty. Jakie płaszcze na wiosnę powinnyśmy wybrać w zależności od typu swojej figury?

Figura typu jabłko

Idealny płaszczyk powinien mieć bardzo prosty krój. Sprawdzi się więc płaszcz w kształcie tuby. Jeśli do tego panie wybiorą płaszczyk średniej długości, to można powiedzieć, że znalazły model idealny. Taki płaszcz zamaskuje wystający brzuszek, ukryje, że nie mamy wcięcia w talii, wyszczupli optycznie całą sylwetkę. Idealne połączenie to płaszczyk w kształcie tuby, dżinsy lub cygaretki. Jeśli jesteś wysoka, a reprezentujesz typ jabłko wybierz krój kaskadowy, który tak samo sprytnie maskuje brzuch, jak płaszczyk typu tuba.

Figura typu gruszka

Aby wymodelować sylwetkę powinnaś wybrać płaszcz wiązany w talii z szerokimi klapami. Pasek wraz z klapami sprawią, że biodra będą ładniej się zrysować. Bardziej widoczny stanie się także biust, a ramiona optycznie wydadzą się szersze. Panie o takim typie figury powinny unikać modeli płaszczy z patkami. Dobrze za to będą wyglądać w płaszczach jednorzędowych.

Figura typu kolumna

Aby podkreślić biodra, biust i talię wybierz płaszczyk o dopasowanym kroju. Za jego sprawą figura stanie się bardziej kobieca. Warto wybierać także modele płaszczy typu trencz. Kobiety bardzo wysokie dobrze będą wyglądały w obszernym i zamaszystym płaszczu. Jego poły powinny układać się w kołnierz. Dla niskich pań śmiało można polecić płaszczyk prosty, bez kołnierza i klap. Taki krój poszerzy górę sylwetki.

Znajomość typu własnej figury pomoże nam w wybraniu idealnego nie tylko idealnego płaszczyka na wiosnę, ale każdego elementu ubrania. Dzięki temu unikniemy ubrań, które dodają nam lat i niepotrzebnych kilogramów. Poznanie swojego typu figury nie jest trudne, ale na pewno ułatwia wybór ubrań, które ukryją wady, a podkreślą zalety sylwetki.

Dodaj komentarz