Jakie cechy szczególne mają profesjonalne odkurzacze budowlane?

Jakie cechy szczególne mają profesjonalne odkurzacze budowlane?

Na budowie wykonuje się wiele różnego rodzaju prac przy obróbce materiałów budowlanych. Cięcie, wiercenie czy szlifowanie powoduje, że nie tylko na podłogę spadają pozostałości cegieł, glazury czy tynków, ale też takie prace generują powstawanie pyłu, który powinien być natychmiast usuwany z miejsca, w którym pracują ludzie. Stanowi bowiem zagrożenie dla ich zdrowia, a w skrajnych przypadkach nawet życia. Dlatego zalecane jest wykorzystanie w warunkach pracy ekip budowlanych profesjonalnych odkurzaczy przemysłowych. Dlaczego akurat one muszą być przy tym stosowane?

Odkurzacze do pracy na sucho i mokro

Odkurzacze budowlane mają różne tryby usuwania zanieczyszczeń. Mogą pracować w ciężkich warunkach, tam gdzie większość zwykłych odkurzaczy sobie nie poradzi z odprowadzeniem wody czy pyłu. Natomiast odkurzacze profesjonalne mogą pracować na mokro, odprowadzając odsysaną wodę, jak i na sucho, usuwając z otoczenia suche pozostałości prac budowlanych i wykończeniowych.

Odkurzacze klasy H

O wysokiej klasie odkurzaczy budowlanych świadczy to, jeśli klasyfikowane są w klasie H. To zgodne z międzynarodową normą testowania odkurzaczy przemysłowych pracujących na sucho i mokro. Norma ta klasyfikuje tego typu urządzenia według trzech kategorii:

•             L – niska,

•             M – średnia,

•             H – wysoka.

Norma H jest najbardziej rygorystyczna, a odkurzacze budowlane w wielu przypadkach są w stanie ją spełnić.

Solidne filtry

Odkurzacze przemysłowe powinny być wyposażone w filtry, które wyłapią niewidoczne gołym okiem cząsteczki pyłu powstające przy obróbce materiałów budowlanych. Dobrze by było, gdyby miały na wyposażeniu filtry HEPA H13. HEPA jest skrótem od „High Efficiency Particulate Air filters” i oznacza wysokosprawne filtry cząstek stałych. Norma HEPA dzieli się na kilka poziomów, w zależności od skuteczności filtrowania. Wskazany filtr HEPA H13 jest zdolny do oddzielenia niemal wszystkich (99,95%) cząstek stałych o wielkości zaledwie od 0,15 do 0,30 μm.

Więcej na stronie https://www.husqvarnacp.com/pl/maszyny/odkurzacze-przemyslowe-i-budowlane/.

Dodaj komentarz