Jakiego narzędzia potrzebujesz?

Jakiego narzędzia potrzebujesz?

Wybierane przez nas narzędzia do polerowania powinny być dostosowane do naszych indywidualnych potrzeb.

Jakie są cechy maszyn polerskich

Aby zrozumieć, jakiej maszyny potrzebujesz, musisz dowiedzieć się, jakie są jej cechy i na co wpływają. Im większa średnica koła, tym wygodniejsze jest polerowanie dużych powierzchni. Technologia polerowania BigFoot oznacza, że obszar równy sześciu tarczom polerskim można polerować w jednym przejściu. Tak więc obecność dużych okręgów znacznie przyspiesza pracę. Jednocześnie im większe koło, tym węższy zakres. Na przykład okręgi o średnicy 180 mm nadają się tylko do dużych powierzchni. W jednym przejściu można polerować obszar równy sześciu tarczom polerskim. Polerki występują w trzech typach rotacji: obrotowej, losowo-orbitalnej i planetarnej. W urządzeniach obrotowych tarcza polerska obraca się w jednym kierunku – wokół własnej osi. Maszyny rotacyjne szybko tną lakier i prawie nie wibrują, ale szybko nagrzewają powierzchnię, co prowadzi do powstania hologramów. Potrzeba miesięcy praktyki, aby nauczyć się polerować maszyną rotacyjną i nie wykonywać cięć.

Zobacz także: https://www.husqvarnacp.com/pl/narzedzia-diamentowe/narzedzia-do-szlifowania-nawierzchni-umozliwiajace-szlifowanie-i-polerowanie/.

Jak odróżnić zły połysk od dobrego

W urządzeniach o przypadkowej orbicie koło obraca się jednocześnie w dwóch kierunkach: po orbicie wokół centralnej osi mimośrodu i przypadkowo wokół jego osi. Obecność mimośrodu prowadzi do silniejszych wibracji maszyny, ale zmniejsza nagrzewanie się powierzchni i prędkość. Maszyny o orbicie losowej są najdelikatniejsze na powierzchni. Kilka dni aktywnego treningu wystarczy na trening szlifujący. W urządzeniach planetarnych okrąg obraca się również w dwóch kierunkach: po orbicie wokół centralnej osi mimośrodu i wokół własnej osi. Jednak w przeciwieństwie do przypadkowo orbitujących maszyn, obrót wokół własnej osi nie jest przypadkowy, ale wymuszony, jak w urządzeniach obrotowych. Maszyny planetarne polerują prawie tak szybko, jak maszyny rotacyjne, ale jednocześnie nie nagrzewają powierzchni i nie pozostawiają hologramów. Wady konstrukcji to silne wibracje i znaczna waga. Nauka polerowania maszyną planetarną jest trudniejsza niż przypadkowa orbitalna, ale łatwiejsza niż obrotowa.

Dodaj komentarz