Klasyczne włoskie danie

Klasyczne włoskie danie

Klasyczne danie pochodzące z kuchni włoskiej to między innymi pizza. Danie to jest na tyle popularne w Polsce, że do lokali gastronomicznych, których jest chyba najwięcej należą pizzerie. Danie to nadaje się na wiele niezobowiązujących okazji. Rzadko jednak przyrządzamy je sami w domu. Wolimy zjeść pizzę na mieście lub zamówić ją z dostawą pod wskazany adres.

Margherita: pizza, którą zamawiamy bardzo chętnie

Pizza Chorzów ma wiele wariantów, Margherita jest jedną z nich. Pizzę Margheritę można zjeść na całym świecie, jest najbardziej znana i ogromnie popularna. Pizzę tę stworzył pod koniec XIX wieku neapolitański kucharz Raffaelo Esposito używając tylko trzech, bardzo prostych składników: pomidorów odmiany San Marzano, sera mozzarella i listków bazylii. W ten sposób powstało danie w kolorach włoskiej flagi, które bardzo zasmakowało królowej Małgorzacie Sabaudzkiej. Królowa tak polubiła to danie, że pozwoliła nazwać je swoim imieniem. Najsmaczniejsza pizza Margherita nawet w polskich pizzeriach powstaje ze wspomnianej odmiany pomidorów. Wybierana jest do niej także oryginalna, sprowadzana z Włoch mozzarella.

Inne warianty pizzy

Polacy kochają pizzę i chętnie zamawiają nie tylko skromną Margheritę. W naszym kraju nie brakuje amatorów pizzy capricciosa. Jej wierzch składa się oczywiście z pomidorów, ale także z gotowanej szynki, karczochów, grzybów, oliwek. Bardzo często goście dobierają dodatki sami. Często więc zamawiając pizzę capricciosa rezygnują z karczochów. Na przystawkę warto zamówić pizzety – małe pizzerki. Pizza niekoniecznie musi zawierać pomidory czy sos pomidorowy. Warto sprawdzić czy w ulubionej pizzerii serwowana jest pizza Bianca. To pizza, którą warto spróbować. W jej składnikach nie ma pomidorów, ciasto polewa się jedynie dobrą oliwą. Odmianą pizzy jest również calzone. Pizza ta ma postać dużego pieroga. Nadzienie jest takie samo jak w pizzy.

Siła pizzy tkwi w tym, że używa się do niej świeżych składników bardzo dobrej jakości. Coraz częściej polskie pizzerie serwują pizzę tak dobrą jak we Włoszech.

Więcej na https://www.pizzadominium.pl/lokale/chorzow

Dodaj komentarz