Moda lat 70. we współczesnym wydaniu

Moda lat 70. we współczesnym wydaniu

Obecnie powraca moda z dawnych lat. Prawdziwym hitem są stroje z lat siedemdziesiątych. Ich wybór jest tak ogromny, że bez trudu coś dla siebie znajdą zarówno młode panie, jak i kobiety nieco starsze. Na co można postawić? W czym będziemy wyglądać nie tylko dobrze, ale również modnie i stylowo?

Etniczne wzory i etniczna kolorystyka

Moda lat siedemdziesiątych to przede wszystkim etniczne wzory nawiązujące do Indii, Afryki oraz Ameryki Południowej. Hitem są luźne, nie obciskające ciała spodnie oraz tuniki. Nie można zapomnieć o spódnicach i bardzo krótkich sukienkach. Oczywiście wszystko niezwykle barwne. Całość można wzbogacić biżuterią z frędzlami i rozmaitymi koralikami. To styl, który doskonale obrazuje ubiór znanej i niezwykle popularnej Maryli Rodowicz.

Pełne romantyzmu kwiatowe wzory oraz falbany

Lata siedemdziesiąte to również barwne kwiaty. To właśnie ten motyw był niezwykle popularny w tamtym okresie. Do dzisiaj lata siedemdziesiąte większości z nas kojarzą się właśnie z kwiatami. Do tego dochodzą falbany, bez których moda lat siedemdziesiątych również by nie istniała. Obecnie modne są spódnice i sukienki zarówno w wielkie kwiaty, jak i drobne łączki. W efekcie każda kobieta może znaleźć ubiór idealny dopasowany do indywidualnego gustu. Jeśli chodzi o falbany, to hitem są bluzki odsłaniające ramiona. Falbaną wykończona jest górna część bluzki. Taka bluzka to idealna propozycja dla kobiet o małym biuście, które optycznie chciałyby chociaż odrobinę powiększyć piersi. Warto pamiętać, że tak ozdobna góra skutecznie odwraca uwagę od dolnych partii ciała.

Graficzne printy

To kolejny znak rozpoznawczy mody z lat siedemdziesiątych. Najczęściej pojawiały się one na ubraniach o prostych formach. Chodzi głównie o rozmaite tuniki oraz bluzki. W latach siedemdziesiątych niezwykle popularne były również szmizjerki. Dzisiaj wszystko to wraca. Decydując się na graficzne printy, trzeba jednak pamiętać, aby łączyć ze sobą wzorzystą górę z gładkim dołem i odwrotnie. Nigdy nie zakładamy wzorzystej góry i wzorzystego dołu. To zdecydowanie zbyt wiele.

Dodaj komentarz