Modne okulary przeciwsłoneczne – jakie są?

Modne okulary przeciwsłoneczne – jakie są?

Ochrona oczu przed słońcem to konieczność. Ale zakładając okulary przeciwsłoneczne chcemy nie tylko chronić oczy, ale także ładnie wyglądać. Jakie oprawki są najbardziej modne?

Wayfarery

To doskonale znany model. Potocznie nazywa się je kujonkami. Były zmorą dzieci, które w latach siedemdziesiątych musiały nosi okulary korekcyjne. Dzisiaj należą do jednych z najbardziej modnych rodzajów oprawek nie tylko okularów słonecznych, ale także korekcyjnych. Mogą mieć kolorowe nauszniki, a te najbardziej modne mają także kolorowe (najczęściej żółte) szkła.

Muchy

Były bardzo modne pod koniec lat sześćdziesiątych XX wieku. W naszym wieku stały się hitem za sprawą Małgorzaty Braunek, która właśnie w takich rodzajach oprawek zagrała rolę w filmie „Polowanie na muchy”. Teraz okulary muchy znów powróciły, jako uzupełnienie letnich stylizacji.

Clubmastery

Wielcy projektanci bardzo chętnie inspirują się latami pięćdziesiątym i sześćdziesiątymi. W tych latach okulary clubmaster były wyjątkowo modne. Dzisiaj są mogą być nie tylko uzupełnieniem stylizacji w stylu retro. To model szczególnie polecany paniom o kwadratowych rysach twarzy. Charakterystyczną cechą takiego kształtu twarzy są mocno wydatne kości żuchwy. Zakładając clubmastery można je złagodzić.

Aviatory

To jeden z najstarszych modeli okularów, który został stworzony z myślą o lotnikach. Chętnie nosili je Beatlesi, jednak sławę zawdzięczają przede wszystkim Tomowi Cruise, który zagrał w nich w filmie „Top Gun”. Od roli T. Cruise minęło już ładnych kilkanaście lat, a awiatory wciąż są modne. Idealny model dla kobiet o delikatnych rysach twarzy. Co ciekawe, okulary aviatory bardzo chętnie noszą nie tylko kobiety, ale także mężczyźni.

Aby podkreślić wakacyjny nastrój wielcy projektanci proponują nam okulary z oprawkami ozdobionymi kwiatkami lub owocami. Latem można zaszaleć także z kolorami oprawek. Indygo, jasne odcienie pomarańczy, turkus, czy oprawki w intensywnie żółtym kolorze – wybierając takie kolory będziemy wyglądać naprawdę trendy.

Dodaj komentarz