Prawdziwe hity jesieni, które nigdy nie wychodzą z mody

Prawdziwe hity jesieni, które nigdy nie wychodzą z mody

Jesień to pora roku nakładająca na nas obowiązek noszenia nieco cieplejszego ubioru. Każdego roku projektanci prześcigają się w kolejnych propozycjach. Wskazać można jednak rozwiązania, które modne są zawsze. Co warto mieć w swojej szafie?

Militarny płaszcz

To prawdziwa modowa klasyka. Regularnie pojawia się na światowych wybiegach mody. Najczęściej projektanci sięgają po typowo oficerski płaszcz, którego cechą charakterystyczną są metalowe guziki, pagony oraz duże kieszenie. Do tego stylu zalicza się również beżowy trencz, który także uznawany jest za modową klasykę, którą w swojej szafie powinna mieć każda kobieta. Warto pamiętać, aby płaszcz dopasować do swojej sylwetki. I tak kobiety o figurze klepsydry i gruszki powinny postawić na model dwurzędowy, który w talii ma pasek. Panie, których figura przypomina raczej jabłko powinny przekonać się do płaszcza jednorzędowego. W takim przypadku warto również zrezygnować z paska w talii – idealnie sprawdzi się wiązanie z tyłu.

Sukienka z dekoltem V

Kto powiedział, że jesienią nie można nosić sukienek? Wielość modeli z rozmaitych tkanin sprawia, że na każdą pogodę można znaleźć odpowiednią sukienkę. Sukienki z dekoltem w kształcie litery V to prawdziwy modowy klasyk. Idealnie sprawdzają się w przypadku tych kobiet, które mają większy biust i chciałyby go ładnie wyeksponować. To sukienki niezwykle kobiece, które doskonale sprawdzają się na różne okazje. Warto pamiętać, że taki dekolt wspaniale wydłuża szyję.

Krata

Motyw kraty powraca w modzie regularnie. Śmiało można więc powiedzieć, że każda kobieta powinna mieć w swojej szafie coś w kratkę. Można postawić na spódnicę, sukienkę lub niezwykle modny ostatnio w kobiecym wydaniu garnitur. Trzeba jednak pamiętać, aby dobrać wielkość kraty do figury. I tak kobiety nieco grubsze powinny unikać kratki bardzo drobnej. Może ona bowiem pogrubiać. Panie o drobnej budowie ciała mogą bez przeszkód stawiać również na bardzo drobną kratkę. Nie doda im ona niepotrzebnych kilogramów i będą one naprawdę wyglądały świetnie.

Dodaj komentarz