Wielkie dzieła kreatorów mody, które przetrwały do naszych czasów

Wielkie dzieła kreatorów mody, które przetrwały do naszych czasów

Wielcy kreatorzy mody mają na swoim koncie rozmaite dzieła, które mimo upływu lat są naprawdę cenione przez kobiety. Często wydaje się nam, że moda bez nich nie byłaby taka sama. Poniżej prezentujemy osiągnięcia wielkich kreatorów mody, po które chętnie sięgamy do dzisiaj.

Coco Chanel

Słynna Coco to nie tylko mała czarna, która dzisiaj stanowi kwintesencję prawdziwej elegancji i doskonale sprawdza się niezależnie od okazji. To jej dziełem jest również pudełkowy żakiet, sztuczne perły, a nawet charakterystyczne pikowane torebki, bez których niejedna kobieta nie wyobraża sobie codziennej stylizacji. Warto dodać, że pudełkowy żakiet nosimy od 1954 roku, zaś pikowana torebka obecna jest w modzie od 1955 roku.

Yves Saint Laurent

Ten słynny projektant wprowadził do mody bardzo charakterystyczną sukienkę w geometryczny wzór. Podczas pracy nad swoim modowym dziełem inspirował się obrazami, które wyszły spod pędzla Mondriana. To również on odważył się ubrać kobietę w smoking – strój, który dotychczas zarezerwowany był wyłącznie dla mężczyzn. Nie można zapomnieć, że to dziełem tego projektanta są słynne espadryle, które kobiety tak chętnie zakładają latem. Również spódnica trapezowa wyszła z jego pracowni.

Donna Karan

To może nieco mniej znana projektantka. Jej wkład wyraźnie widać w modę biznesową. To jej dziełem jest body, które nosi się z klasycznymi spodniami i marynarką. Bez wątpienia dzięki niej kobiety biznesu mają sposób na naprawdę prosty i bardzo efektowny strój, który sprawdzi się zarówno w biurze, jak i podczas biznesowego spotkania.

Christian Dior

Obecnie większość z nas kojarzy go przede wszystkim z perfumami. Tymczasem ten francuski kreator mody ma na swoim koncie również piękne ubrania, które cenimy do dzisiaj. To jego dziełem jest rozkloszowana spódnica szyta z koła – prawdziwa kwintesencja kobiecości. Projektant zestawiał ją z bardzo dopasowanym żakietem, którego zadaniem było podkreślanie wąskiej talii. Spódnica Diora pięknie, ale bardzo delikatnie odsłaniała nogi. Modele dostępne dzisiaj to na ogół długość tuż za kolano.

Dodaj komentarz