Wycieczki last minute – czy warto z nich korzystać?

Wycieczki last minute – czy warto z nich korzystać?

Kiedy tylko nadchodzi okres wakacyjny, biura podróży pękają w szwach, a ci, którzy jeszcze nie zdążyli zamówić nic dla siebie na urlop w panice przeglądają kolejne oferty. Większość osób dosyć słusznie twierdzi, że jeśli chcemy zaoszczędzić warto jest dużo wcześniej rozmyślać nad kierunkiem kolejnej wycieczki i zaplanować ją z dużym wyprzedzeniem. Wówczas mamy wszystko zorganizowane, nie musimy się martwić że jakaś okazja przejdzie nam koło nosa, a przy tym rzeczywiście sporo możemy zyskać. Są jednak i tacy, którzy wybierają wycieczki last minute – zorganizowane przez biuro i naprawdę dosyć tanie. Wybieramy się na nie w ostatniej chwili – dlatego nie jest to oferta dla wszystkich! Wyjaśniamy krótko kto będzie z podobnej oferty najbardziej zadowolony!

Wycieczki na ostatnią chwilę

Wycieczki last minute moglibyśmy nazwać po polsku wycieczkami na ostatnią chwilę. Chodzi o to, że niemal w ostatniej minucie decydujemy się na konkretny kierunek i konkretną ofertę. To propozycje dla osób, które niespodziewanie otrzymują kilka dni wolnego, nie zdążyły jeszcze niczego zaplanować, albo jakaś okazja na którą czekały przeszła im koło nosa. Coraz częściej jednak na tego rodzaju wycieczki decydują się osoby, które z góry wiedziały, że mają czas wolny na przykład między 18 lipca a 1 sierpnia, a mimo wszystko nie zdecydowały się wcześniej powziąć jakichś planów. Dlaczego? Ponieważ takie last minute rzeczywiście nie kosztują wiele – nawet o połowę mniej, niż gdybyśmy chcieli zaklepywać sobie wyjazd w to samo miejsce 2 miesiące wcześniej.

 

Zalety i wady wycieczek last minute

Z last minute będą zadowoleni ci, którzy od pewnego czasu są zdecydowani na konkretne miejsce, ale specjalnie chcieli wyczekać aż cena spadnie. W takim wypadku nierzadko będą już nawet mniej więcej spakowani – a zatem wylot za 2 dni nie jest dla nich żadnym problemem. Wszystkie spontaniczne osoby z pewnością znajdą przyjemność w podobnej podróży. Także i ci, którzy z powodu braku czasu czy natłoku problemów nie mieli jak wcześniej zmierzyć się z organizacją wycieczki i wręcz pojadą byle gdzie, byle pojechać. Natomiast osoby, które cenią sobie komfort podejmowania decyzji przemyślanych, albo które lubią się przygotować do dłuższego wyjazdu zawczasu, będą na pewno mniej zachwycone. Także i ci, którzy nie mają nawet pieniędzy na wyjazd i chcą na jego cel zaciągać kredyt gotówkowy nie zawsze zdążą z dopełnieniem wszystkich formalności. Jak widać takie last minute to zatem dobre rozwiązanie – ale nie dla wszystkich.

Dodaj komentarz