Jak wybrać idealne meble dla dziewczynki?

Jak wybrać idealne meble dla dziewczynki?

Chyba każdy rodzic pragnie, aby jego dziecko miało wszystko to, co najlepsze. Dlatego od pierwszych chwil życia naszych pociech troszczymy się o to, by nic im nie brakowało. Nasza troska wyraża się również w urządzaniu pokoju dziecięcego, który ma być istnym królestwem dla naszej pociechy. Pojawia się jednak pytanie jakie wybrać meble, jeśli mamy córkę? Jakie meble dla dziewczynki będą najbardziej odpowiednie?

Urządzając pokój dziecięcy, należy pamiętać, że stworzona przez nas przestrzeń ma być bezpieczna i kreatywna. Dzięki temu nasza córka będzie mogła rozwijać swoją wyobraźnie, zmysły oraz umiejętności, które niezbędne będą jej do funkcjonowania w kolejnych latach życia. Wnętrze przyjazne dziecku to doskonały start, który przekłada się na codzienne funkcjonowanie nasze dziecka. Istotną rolę pełnią w tym meble.

Bezpieczeństwo

Kiedy kupujemy meble dla dziewczynki (również w przypadku mebli dla chłopca), należy pamiętać o tym, że muszą one być przede wszystkim bezpieczne. Jest to najważniejsze kryterium, które należy uwzględnić. I tak meble muszą być stabilne, a ich konstrukcja naprawdę bardzo wytrzymała. Bezpieczne meble to takie, które nawet przy silnym uderzeniu nie przewrócą się. Jeżeli nasza mała królewna jest wyjątkowo aktywna, warto rozważyć montaż konstrukcji do ściany. Warto szukać meble, które wyposażone są już w takie rozwiązanie. Można również dokupić specjalne elementy, które pozwolą na zabezpieczenie mebli w ten właśnie sposób. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo mebli, to nie bez znaczenia jest również materiał, jakiego użyto do ich wykonania. Najlepszym wyborem są oczywiście meble drewniane. Jeśli pomalowane, to wyłącznie farbą ekologiczną, która posiada atest nieszkodliwości. Będziemy wówczas pewni, że farba nie będzie wydzielała szkodliwych substancji.

Funkcjonalność

Estetyka mebli ma oczywiście ogromne znaczenie, ale nie można zapominać o tym, że meble mają być przede wszystkim funkcjonalne. Obecnie producenci, tak jak przykładowo Elies (http://elies.pl/kategoria/kolekcje-mebli-dla-dziewczynki) coraz częściej proponują modele dopasowane do wzrostu maluchów. Jeśli postawimy na niewielką szafę i równie niedużą komodę, możemy być pewni, że nasze dziecko będzie uczyło się samodzielności. Trzeba być jednak świadomym, że jest to rozwiązanie tymczasowe. Szybko trzeba będzie pomyśleć o wymianie mebli na nowe – adekwatne do wzrostu dziecka. Jeśli nie chcemy kupować takich mebli, warto postawić przynajmniej na stolik i krzesełka odpowiednie do wzrostu dziecka. Zapobiegnie to powstawaniu wad postawy o maluchów. Mała księżniczka będzie miała zapewnioną wygodę podczas rysowania czy kolorowania.

Dodaj komentarz