Jaki pierścionek wybrać by zadać to najważniejsze pytanie?

Jaki pierścionek wybrać by zadać to najważniejsze pytanie?

 

Wielu mężczyzn do oświadczyn mocno się przygotowuje zastanawiając się jak to wszystko przeprowadzić, co powiedzieć, jakie wybrać miejsce na to wydarzenie. Warto oczywiście dobrze się zastanowić nad przebiegiem oświadczyn. Ale to co jeszcze będzie miało istotne znaczenie to podjęcie decyzji o tym jaki pierścionek zaręczynowy wybrać, by kobieta była rzeczywiście zachwycona tym co otrzyma. To bardzo ważna kwestia, ponieważ jest to pewien symbol, który będzie jej towarzyszył przez całe życie. Między innymi właśnie z tego powodu warto wybrać coś, co będzie wyglądało doskonale, w 100% spełni oczekiwania kobiety.

Przygotowania do wyboru

Zanim będziemy wybierać konkretny model pierścionka powinniśmy się przede wszystkim zastanowić, co do tego jaka estetyka ogólnie odpowiadająca naszej wybrance. W ten sposób wiedząc czy stawia ona raczej na srebro czy może żółte złoto będziemy wiedzieć, w jakim kierunku iść, gdy chodzi o wybór pierścionka. To, co powinno budzić zainteresowanie mężczyzn to również kwestia związana ze znalezieniem rozmiaru, który będzie odpowiadał temu, jaki przez naszą partnerkę jest wykorzystywana. Tutaj, jeśli oświadczyny mają być niespodzianką będzie trzeba będzie pomyśleć o jakimś podstępie, który będzie gwarantował nam znalezienie odpowiedniego rozmiaru. Będzie można tutaj albo na parę godzin „pożyczyć” inni pierścionek i tak zebrać miarę, albo też będzie można podpytać rodziny bądź przyjaciółek naszej wybranki. Gdy już wiemy, jaki rozmiar mamy wybrać i ogólnie wiemy jaki pierścionek zaręczynowy kobiecie może się podobać.

Złoto, srebro, platyna

Jeśli chodzi o surowiec na pierścionek zaręczynowy nadal najbardziej popularne będzie złoto. To materiał, który bardzo dobrze się sprawdzi, powinien przypaść kobiecie do gustu, warto się jednak zastanowić jak ma to wyglądać czy lepsze będzie złoto żółte czy białe – wstępnie porównać to możemy choćby na stronie jednego z producentów (link). Wśród innych materiałów, które mogą być jeszcze wykorzystywane przy produkcji pierścionków pojawiają się również platyna oraz srebro. Platyna to najbardziej luksusowy wybór, natomiast srebro będzie raczej przeznaczone dla osób, które chcą wydać nieco mniej na pierścionek. Warto także zwrócić uwagę na to, jaką biżuterię do tej pory nosiła nasza wybranka, będzie to pewna podpowiedź, co do tego na jaką estetykę warto się zdecydować.

Kamień – jeden, kilka?

W pierścionku zaręczynowym pojawia się również kamień i tutaj wybór jest rzeczywiście spory, zdecydować się można na różne propozycje. Klasycznie wybiera się jeden kamień ułożony centralnie – diament. Natomiast od jakiegoś czasu pojawiają się jakieś propozycje, które nieco bardziej się wyróżniają np. chodzi o pierścionki, gdzie liniowo ułożonych jest więcej kamieni. Co jakiś czas pojawiają się także propozycje, gdzie ułożony centralnie jest kamień kolorowy, a wokoło niego pojawiają się mniejsze klasyczne diamenciki. Producenci obecnie mają do zaoferowania wiele różnych propozycji, pierścionki są mocno zróżnicowane i każdy może spośród nich wybrać coś interesującego, co przypadnie do gustu naszej wybrance.

Dodaj komentarz