Czym wiercić w betonie?

Czym wiercić w betonie?

Beton to jeden z bardziej twardych materiałów używanych w budownictwie. Wykonywanie w twardym materiale otworów nie jest więc proste. Na szczęście na rynku są dzisiaj narzędzia, które znacznie prace te ułatwiają.

Czym bezproblemowo wiercić w betonie?

Na rynku dostępne są urządzenia noszące nazwę wiertnic. Są to urządzenia, które mają bardzo szerokie zastosowanie. Jest wiele branż, w których proste wiertnice mogą zostać wykorzystane. Chętnie wykorzystują je na przykład ogrodnicy. Ze znacznie bardziej zaawansowanych wiertnic korzystają geolodzy poszukujący złóż ropy czy gazu. Wiertnice diamentowe wykorzystuje w bardzo szerokim zakresie branża budowlana. Wiertnice te umożliwiają wykonanie w ciągu jednej godziny znacznej ilości otworów w twardym podłożu jakim jest beton. Przewierty, które można wykonać używając diamentowej wiertnicy mogą mieć średnicę od 6 do nawet 1500 lub więcej milimetrów. Przy pomocy wiertnic można wiercić także otwory na znacznej głębokości. Wykonane otwory przy pomocy wiertnicy będą idealnie równe. Urządzenia te mogą pracować bez udaru, nie powodują żadnych wibracji i drgań. Mogą być używane do wykonywania otworów w budynkach, które są zamieszkałe. Praca nimi nie narusza konstrukcji budynku, nie stwarza więc zagrożenia dla pracowników i mieszkańców.

Jaki napęd do wiertnicy?

Wiertnice diamentowe, które dostępne są na rynku mają różny napęd. Do wyboru są wiertnice z napędem elektrycznym, pneumatycznym i hydraulicznym. Wiertnice różnią się również mocą oraz metodą wiercenia. Do wykonywania otworów, które mają dużą średnicą i muszą być wykonane na dużej głębokości służą wiertnice ze statywem. W ich podstawie znajdują się otwory umożliwiające stabilne zakotwiczenie wiertnicy.

Solidna konstrukcja to jedna z cech charakterystycznych dla wiertnic diamentowych. Narzędzia te są nieocenione przy wierceniu otworów w betonie, żelbecie, kamieniu, cegle, asfalcie, płytkach typu gres.. Wiertnice diamentowe znacznie ułatwiają wykonywanie otworów w tych twardych materiałach.

Więcej na https://www.husqvarnacp.com/pl/maszyny/wiertnice

Dodaj komentarz