Piła do betonu. Jaką wybrać?

Piła do betonu. Jaką wybrać?

Do cięcia betonu, asfaltu czy kamienia, niezbędne będą nam specjalistyczne narzędzia, które poradzą sobie z tym zadaniem. Są to piły do betonu. Specjalistyczne rodzaje pił, które możemy kupić w sklepach budowlanych.

Pilarki i przecinarki

Piły do betonu mogą mieć różne zastosowanie, a tym samym różną budowę i przeznaczenie. Bardzo popularne są, łańcuchowe piły do betonu. Wyposażone są one w diamentową piłę łańcuchową. Tego typu urządzenia sprawdzają się do cięcia betonu, asfaltu, kamienia, a także murów. W ich przypadku bardzo ważne jest to, aby były wyposażone w system czyszczenia przy pomocy wody. Sama piła jest tu najczęściej wyposażona w silnik spalinowy. Do pił zalicza się też przecinarki tarczowe do betonu. Te są z kolei zasilane energią elektryczną, dlatego ważne jest zachowanie szczególnej ostrożności podczas prac remontowych i budowlanych. Co oczywiste taki sposób zasilania jest też pewnym ograniczeniem i sprawia, że urządzenia tego typu dużo lepiej sprawdzają się w pomieszczeniach zamkniętych. Przecinarki tego typu wyposażona jest najczęściej w diamentowe tarcze tnące. Najczęściej są to urządzenia o mocy od 3,2 do ok. 5 kW. W ich przypadku szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na to, jaka jest średnica tarczy tnącej. To ona bowiem decyduje, z jakimi elementami poradzimy sobie za pomocą tej piły.

Piła stołowa

Z kolei piła stołowa, to niezwykle profesjonalne urządzenie, które jest przeznaczone do cięcia elementów betonowych, klinkieru, cegieł, a także kamienia naturalnego. Piła stołowa jest skonstruowana w podobny sposób jak wszelkie piły do cięcia drewna. Także tutaj mamy do czynienia z tarczą tnąca. Najlepsze urządzenia tego typu są dodatkowo chłodzone wodą. Dzięki temu tarcza jest na bieżąco czyszczona z osadu. W przypadku kiedy zdecydujemy się na ten rodzaj piły, szczególną uwagę należy zwrócić na moc silnika napędowego, zwłaszcza że piła stołowa jest najczęściej zasilana za pomocą energii elektrycznej. Ważna jest też maksymalna głębokość, długość i średnica cięcia. Otwór mocowania tarczy, rodzaj ochrony, ciężar, a także ciśnienie akustyczne.

Więcej na https://www.husqvarnacp.com/pl/maszyny/pily-do-betonu/

Dodaj komentarz