Pizza: popularne danie kuchni włoskiej

Pizza: popularne danie kuchni włoskiej

Pizza jest daniem, które wywodzi się z kuchni włoskiej. Korzenie tego dania sięgają jeszcze czasów starożytnych.

Oczywiście ówczesne płaskie chlebki z oliwą i czosnkiem w niczym nie przypominały współczesnej pizzy. Pizza stała się popularna na całym świecie. Jest daniem znanym i bardzo popularnym także w Polsce.

Jaką pizzę można zjeść w polskich pizzeriach?

Na przygotowanie pizzy w domu decydujemy się bardzo rzadko. Zdecydowanie chętniej jadamy ją na mieście. W każdym dużym i małym polskim mieście działa mnóstwo pizzerii. Pizza Wrocław to danie, które wybierane jest nie tylko z menu jednej z licznych pizzerii działających w mieście nad Odrą. Pizzę Wrocławianie chętnie zamawiają z dostawą do domu. W menu każdej pizzerii znajdziemy klasyczną pizzę Margherita. To pizza, która została po raz pierwszy przygotowana w Neapolu dla królowej Małgorzaty Sabaudzkiej. To od jej imienia pochodzi nazwa tej bardzo prostej, ale niezwykle smacznej pizzy. Aby przygotować pizzę Margheritę wystarczy użyć tylko 3 składników: sera mozzarella (idealnie byłoby wybrać oryginalną mozzarellą z mleka bawolic), rosnących w cieniu Wezuwiusza pomidorów San Marzano oraz listków świeżej bazylii. W menu wielu pizzerii znajdziemy także pizzę capriciosa oraz pierwszą pizzę po hawajsku. Jest to pierwsza pizza o słodkim smaku.

Jak powstaje dobra pizza?

Sekretem dobrej pizzy są nie tylko umiejętności kucharza, ale także składniki wysokiej jakości. Ze świeżych składników dobrej jakości można przygotować naprawdę smaczne i sycące danie. Do przygotowania ciasta na pizzę używany jest specjalny typ mąk, drożdże i woda. Ciasto tradycyjnie wyrabia się ręcznie. Pizza pieczona jest w bardzo wysokiej temperaturze. Tradycyjnie piec do wypieku pizzy opalany jest drewnem. Na wierzchu drożdżowego placka można układać bardzo różne składniki. Do tych, które Polacy lubią najbardziej należą pieczarki i szynka. Zdaniem Włochów składników nie powinno być więcej jak 3-4. Pizza może być upieczona na bardzo cienkim, jak i na grubszym cieście.

Więcej na https://www.pizzadominium.pl/lokale/wroclaw

Dodaj komentarz