W nauce języka liczy się praktyka

W nauce języka liczy się praktyka

Poznawanie słówek, uczenie się zwrotów czy analizowanie gramatyki ma oczywiście sens i zawsze tego typu elementy powinny być częścią edukacji językowej. Sęk w tym, że mówienie w języku obcym jest tak naprawdę umiejętnością praktyczną, a nie wiedzą książkową. Zresztą wystarczy popatrzeć, jak osoby mówiące od dziecka w dowolnym języku traktują ten język.

Pełno jest w nim błędów, które dla osoby uczącej się od strony fraz i gramatyki są zupełnie niepoważne. Związane jest to właśnie z faktem, iż mamy tutaj do czynienia z bardzo konkretnym działaniem polegającym na komunikowaniu się między ludźmi, a to wcale nie musi sztywno trzymać się książek.

Musimy poznawać język i kulturę

Dążąc do nauki języka obcego, najlepszym rozwiązaniem jest zawsze otaczanie się ludźmi, którzy są w stanie komunikować się w tym języku. Dobrze jest rozmawiać na co dzień w tym języku chociażby z innymi uczącymi się osobami, a zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem są kursy językowe za granicą. Decydując się na kursy językowe za granicą trafiamy w miejsce, gdzie nie można oszukiwać. Jeśli naprawdę się zatniemy, wtrącenie polskiego słowa nie będzie miało większego sensu, jak to bywa w czasie dyskusji prowadzonych na normalnej lekcji. Pozostanie nam albo machanie rękami, albo próba wytłumaczenia naszych intencji w sposób inny od tego, co sobie pierwotnie założyliśmy.

Trening czyni mistrza

Kursy językowe za granicą to idealne połączenie teorii i praktyki, ponieważ wykładowcy takich kursów oferują nam podstawy, z których potem możemy tworzyć własne komunikaty i od razu wypróbować je na żywym organizmie. Za najważniejszy element takich kursów należy jednak uznać to, że pozwalają one kursantom na zobaczenie, jak wygląda realne użytkowanie języka w praktyce, a to jest w sposób drastycznie różny od obrazków pokazywanych nam w telewizji. Efektem tej rozbieżności jest częsty problem osób uczących się teoretycznie, którego efektem jest to, że kiedy przychodzi do realnej rozmowy, ich idealny język obcy nie za bardzo pozwala się przedstawić, a zrozumienie wypowiedzi stanowi wielkie wyzwanie.

Dowiedz się więcej na https://kursy.atas.pl/

Dodaj komentarz